Multitasking? Kattogás? Felpörgés?
Mindennapjainkat meghatározó kifejezések? Egyre gyorsabban, egyre több dolgot vagyunk képesek kezelni. Jól érezzük ettől magunkat? Jól alszunk? Tudunk egy dologra koncentrálni huzamosabb ideig?
Legtöbben nem.
A mindfulness ma már egyre inkább ismerős kifejezés a nyugati életformát élő emberek körében.
Alapja a buddhista meditáció. Az ülés. Tudatunk elcsendesítése.
A meditáció célja, hogy a tisztánlátáson keresztül megszüntessük a kötöttségeink és szenvedéseink okait. Ehhez az első lépés a befelé fordulás. Az éber jelenlét és tudatosság bölcsességének képességeit fejlesztve a meditáció eléri célját.
Olyan egyszerűnek hangzik. Bárki le tud ülni csöndben, csukott szemmel.
Lenyugszik ettől a tudat? Csapongó gondolataink megzabolázhatóak?
Egy idő után igen.
Gyakoroljunk együtt!
Invitállak, hogy a buddhista alapokon nyugvó légzésfigyelés módszerrel nyerj bepillantást tudatod aktuális állapotába. Nem akarjuk erőszakkal leállítani a csapongó gondolat-folyamainkat (nem is tudnánk), egyszerűen a megfigyeléssel, a megfigyelt dolgok tovább engedésével, a légzésünk, mint meditációs tárgyunk segítségével megtapasztalhatjuk éppen milyen állapotban vagyunk. Ha szokásunkká válok ez a fajta tudatosság, gyümölcsei nem maradnak el.
Gyere velem ezen a felfedező úton, ahol eszközöket kapunk arra, hogy ezt a fajta megfigyelő, szemlélődő attitűdöt a mindennapi életünk különböző területein is alkalmazhassuk.
A 60 perces foglalkozáson kétszer 15-20 perces légzésfigyelés (anapana sati) meditációt tervezek, némi elmélettel, de leginkább tapasztalással, hiszen mindenki a saját megéléseit viszi majd tovább.
Ha érdekel a buddhista megközelítés, ha szeretnéd jobban tudatosítani saját reakcióidat, ezáltal jobban megismerni saját működésedet, szeretettel várlak közös gyakorlásainkra.
Öltözz kényelmes ruhába, hogy a huzamosabb ülések során ne akadályozzon.